I edycja turnieju

13-15.01.2023

Organizator turnieju: Around the Sport
Współorganizator: Dukla Praha


Kategorie wiekowe:

U12, U14, U16, U18, G14, G16

Ilość drużyn: 60

Edycja: NOWY TURNIEJ!

Facebook turniejowy:

Jesteś zainteresowany – skontaktuj się z nami!

Informacje turystyczne

Most Karola

Most Karola, średniowieczna perła inżynierii, która jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych atrakcji Pragi, wręcz ikoną tego miasta! Na pewno niejednokrotnie widziałeś zdjęcia tej potężnej przeprawy dumnie spinającej brzegi majestatycznej Wełtawy. Nie dość, że za tym dziełem stoi czyste piękno, historia sięgająca XIV wieku i zaawansowanie technologiczne, to jeszcze rozpościerają się z niego widoki na oba brzegi szczelnie wypełnione skarbami architektury.

Wyszehrad

Nieco oddalone od centrum jest niesłusznie rzadziej odwiedzane przez turystów. Wynika to prawdopodobnie z odległości od centrum. Legendy głoszą, że to właśnie na wzgórzu Wyszechradzkim narodziła się Praga i znajdował się tutaj zamek królewski, który według legendy został spalony, a następnie zburzony. Twiedza ta została zbudowana przez Austryjaków i do dnia dzisiejszego zostaje w stanie identycznym jak za jej otwarcia.

Hradczany

Hradczany to kompleks najwspanialszych zabytków Pragi. To królewska dzielnica po brzegi wypełniona wspaniałościami sztuki. Aż trudno wyliczyć miejsca, które czekają na Twoją uwagę! Wśród nich m.in. wspaniały Zamek Królewski o korzeniach sięgających głębokiego średniowiecza, dawna rezydencja królów czeskich. W jego wnętrzach znajdziesz imponującą gotycką Salę Władysławowską zbudowaną pod koniec XV wieku przez Władysława Jagiellończyka. Później odwiedź bazylikę Św. Jerzego oraz katedrę św. Wita, która jest wyjątkowo cennym przykładem dojrzałego gotyku i neogotyku. I na koniec najbardziej klimatyczne miejsce, czyli Złota Uliczka. W odległej przeszłości mieszkali tu złotnicy pracujący na rzecz państwowego skarbu, a dziś zachwyca turystów małymi kamieniczkami, które nadają temu zaułkowi niepowtarzalnego uroku.

Rynek Staromiejski

Zwiedzanie tej wspaniałej metropolii warto zacząć od głównego placu Starego Miasta. Jest przestronny i obudowany wspaniałą kolekcją budynków z różnych epok, co czyni go jednym z najpiękniejszych placów w Europie. Nawet jeśli będziesz tu tylko chwilę, zachwycisz się jedną z najbardziej znanych atrakcji Pragi, czyli wieżą zegarową ze słynnym zegarem astronomicznym. Plac tętni życiem przez całą dobę, zawsze jest tu gwarno, tłoczno, żywiołowo.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami