I edycja turnieju

15-16.06.2024

Organizatorzy: Around the Sport i Stowarzyszenie Wokół Sportu Współorganizatorzy: Sport Park Liberec

Kategorie wiekowe:

U8, U9, U10, U11, U12, U13

Ilość drużyn: 80

Pierwsza edycja: II edycja

Facebook turniejowy:

Jesteś zainteresowany – skontaktuj się z nami!

Obiekty sportowe

Sport Park Liberec

Ze względu na swoją wielofunkcyjność, Sport Park Liberec jest idealnym miejscem do organizacji imprez sportowych. Od zakończenia budowy w 2005 roku stał się ważnym obiektem kulturalnym i społecznym w regionie Liberca. Rocznie odbywa się tu prawie sto imprez o charakterze krajowym i międzynarodowym.

Informacje turystyczne

Ratusz

Ten neorenesansowy ratusz został zbudowany jeszcze w XIX wieku, zaprojektowany rzez wiedeńskiego architekta Franza Neumanna. Jego bogate zdobienia, witraże czy sala ślubów po prostu zapierają dech w piersi. Na rynku, możliwe, że dzięki ratuszowi i fontannie Neptuna, panuje klimat, który przypomina włoskie miasteczka. Dlatego warto tam podejść, choćby na kawę w jednej z kawiarni.

Stary Zamek w Libercu, zbudowany został w latach 1583-1587 w stylu renesansowym. W swej historii przeżył wielokrotne przebudowy zmieniające jego oblicze. Do ciekawostek zaliczyć należy kaplicę zamkową zwieńczoną kasetonowym stropem oraz oratorium wspartym na 5 kolumnach.

Ještěd

Jest to bardzo charakterystyczna góra, ponieważ na jej szczycie znajduje się widoczna z wielu kilometrów antena nadajnika telewizyjnego. Budynek kształtem przypomina hiperbolę. Znajdziecie tu również ośrodek sportów narciarskich, kompleks skoczni narciarskich oraz liczne trasy zjazdowe. Szczyt góry liczy 1012 m n.p.m.

To nie wszystkie obiekty, które są dostępne w naszej ofercie turniejowej. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami